Přebor škol v šachu – krajské kolo

V úterý 17. prosince jsme si přivstali a vyrazili vlakem do Neratovic na krajské kolo Přeboru škol v šachu. Tato soutěž čtyřčlenných družstev se hraje ve třech kategoriích. V nejmladší kategorii 1. až 5. třída se našim klukům podařilo postoupit z regionálního kola, které se hrálo v říjnu v Příbrami. Přestože naše škola patří mezi menší školy, daří se nám zatím postupovat do krajského kola pravidelně. Z loňského úspěšného družstva, které se probojovalo až na Mistrovství ČR, nám vypadli tři hráči. Zůstali pouze dva páťáci Patrik Šteňo a Filip Rankin, kteří udatně bojovali o každý bod ve všech sedmi kolech. Patrik s 5,5 body patřil k nejúspěšnějším hráčům turnaje. Filip většinu partií hezky rozehrál, ale o body ho občas připravila drobná nepozornost. Ostatní se střídali. Snažili jsme se postavit družstvo tak, aby získalo co nejvíce bodů.  Velmi hezké výkony předvedli Matěj Jež a Kryštof Svoboda, kteří získali po třech bodech ze čtyř partií. Tentokrát jsme družstvo doplnili o Kiliána Moulise a Petra Sasínka, pro které to byl první turnaj. Přesto oba se snažili a proti velmi silným soupeřům většinou předvedli sympatické výkony. Odměnou jim bylo mnoho cenných zkušeností, jež příští rok zajisté zúročí. Turnaj byl velmi vyrovnaný a kluci nakonec získali hezké 9. místo z šestnácti týmů.
Konečná tabulka: http://chess-results.com/tnr499481.aspx?lan=5&art=63

Na zpáteční cestě Kylián Moulis objevil v bankomatu velký obnos peněz, který jsme v bance vrátili. Kylián zaslouží velký obdiv, že projevil svoji čestnost a poctivost nejen za šachovnicí, ale i v běžném životě. 

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachy do škol, Soutěžíme. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.