Krav Maga

Ve čtvrtek 9. ledna navštívil druhou třídu tatínek Valentýnky Matějové, aby žáky seznámil se systémem sebeobrany Krav Maga. Jan Matěja je instruktor Krav Maga Global, certifikovaný pro výuku dětí a mládeže, který vede kurzy v Řevnicích a v Dobřichovicích.
První hodinu se žáci věnovali prevenci, rozpoznání nebezpečí a řešení nejrůznějších problémů, komunikaci s cizími lidmi. Dotkli se také problému klíčenek, na kterých mají žáci většinou zavěšené čipy do školní jídelny. Pan Matěja upozornil na to, že by to měly být klíčenky s bezpečnostní pojistkou, která se otevře v případě, že šňůrka se někde zachytí.
Druhá hodina probíhala v tělocvičně. Žáci se seznámili se základy sebeobrany zábavnou formou her. Vzali si s sebou školní aktovky. Trénovali jejich rychlé sundání v případě, že by je někdo za aktovku táhl. Dále zjistili, že aktovku mohou použít jako ochranný štít před napadením např. klackem, tyčí. Hodiny utekly neuvěřitelně rychle a my se museli rozloužit. Použili jsme speciální pozdrav. Jedná se o úklonu spojenou s výkřikem „Kida“! Při úkloně jsou ruce zatnuté v pěst a tělo se nakloní o cca 30°. Panu Matějovi moc děkujeme.

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce, výlety, Učíme se, tvoříme. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.