Emušákov

Ve 2. třídě se v 2. pololetí budeme každý měsíc setkávat se školní psycholožkou Mgr. Simonou Krutskou, abychom se věnovali emocím. Zažívat různé pocity, i ty méně příjemné, je přirozené. Není špatné pociťovat hněv nebo strach. Problém ale nastává, pokud v návalu těchto emocí ubližujeme sobě nebo někomu jinému. To se většinou stává, když svým emocím sami nerozumíme. Proto jsme se rozhodli pracovat s Ferdou. Jedná se o plyšovou hračku – žabáka, kterému pomáhají jeho kamarádky mouchy (moucha Důvěra, Hněv, Osamocení, Radost, Smutek, Strach, Zvědavost a Žárlivost). Pohádky se odehrávají v kouzelném městečku Emušákov. Nežijí zde lidé, ale plyšové hračky. Děti se prostřednictvím příběhů dostanou do situací, s kterými se v životě běžně setkávají. S pomocí paní psycholožky a paní učitelky se pak pokusí naučit se rozpoznávat a zvládat pocity, rozvíjet zdravé sebevědomí, dovednost komunikace, ale také budovat ve třídě vztahy mezi sebou založené na důvěře. S žabákem Ferdou jsme se seznámili již v 1. třídě. Nyní jsme se k jeho zážitkům opět vrátili. Pracovali jsme s příběhem Zvládnu to? aneb už nejsem mrňous. Povídali jsme si, jak je důležitá důvěra v sebe sama a pomáhá nám překonávat překážky. Už nyní se těšíme na únorové setkání.

Příspěvek byl publikován v rubrice Učíme se, tvoříme. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.