Finanční gramotnost

V úterý 4. února jsme ve druhé třídě přivítali Ing. Martu Urbanovou. Ta si v rámci projektu Finanční vzdělávání ČSOB pro školy povídala s dětmi o financích. Přednášku zahájila tím, jak se dříve platilo, jakou měnu používáme v ČR, jaké další měny žáci znají. Dětem prošly rukama různé bankovky, dokonce i bankovka plastová. Žáky velice zaujaly ochranné prvky na bankovkách, které měli možnost vidět díky detektoru pravosti peněz. Dále jsme se věnovali bezhotovostním platbám, úvěrům, půjčkám, spoření. Lektorka programu byla mile překvapena, co vše žáci vědí. Abychom neseděli jen v lavicích, šli jsme také nakupovat. Žáci měli za úkol seřadit zboží podle ceny. Pokoušeli se odhadnout, co které zboží stojí. V závěru programu si každý navrhl vlastní bankovku a tu směnil za drobnou odměnu. Program se nám velice líbil a těšíme se na další setkání.

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce, výlety, Učíme se, tvoříme. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.