Školní kolo Pythagoriády

Ve středu odpoledne se konalo školní kolo Pythagoriády. Je to oblíbená matematická soutěž s dlouhou tradicí, letos probíhá již 43. ročník.  Jejím cílem je zvýšit zájem o matematiku u co nejširšího počtu žáků. Každé zadání sestává z patnácti příkladů na prostorovou představivost a logické uvažování. Je určena žákům pátých až osmých ročníků a srovnatelných tříd víceletých gymnázií.
Letos jsme zaznamenali rekordní počet přihlášených žáků. Celkem jich soutěžilo 52 a kategorie pro pátý ročník se zúčastnilo i deset žáků ze čtvrté třídy.
Absolutním vítězem se stal Bohouš Golda z osmé třídy s 13 body. Všem páťákům vypálila rybník čtvrťačka Bertička Masáková s 10 body.
Úspěšnými řešiteli se kromě těchto dvou stali z páté třídy Šimon Šenigl, Tomáš Boxan, Patrik Šteňo, z šesté třídy Andrea Prüglová a ze sedmé třídy Kateřina Frühaufová. Všem soutěžícím děkujeme za účast a nejlepším k dosaženému výsledku. 

Příspěvek byl publikován v rubrice Soutěžíme, Učíme se, tvoříme. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.