Exotická ochutnávka

ochutnavkaProjekt Ovoce a zelenina do škol byl v České Republice zahájen ve školním roce 2009/2010. Jedná se o projekt Evropské Unie, jehož cílem je přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit správné stravovací návyky ve výživě dětí a tím zároveň bojovat proti dětské obezitě. Děti v rámci projektu dostávají jednou týdně zdarma jeden druh ovoce nebo zeleniny. Společnost Bovys s. r. o. nám v rámci tohoto projektu ve čtvrtek 6. února připravila ochutnávku méně častých ovocných druhů. Součástí balení byla i Bovýskova mapa, na které jsme si mohli ukázat i lokality, ve kterých se jednotlivé druhy pěstují. Děti si nejvíce pochutnaly na hruškách Nashi či granátovém jablku. Jelikož si ve škole povídáme i o smyslech, bylo velmi přínosné, že jsme mohli poškádlit i naše chuťové pohárky. 

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce, výlety, Učíme se, tvoříme. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.