Velká cena Buštěhradu

V sobotu 8. dubna jsme vyrazili na závěrečný turnaj do Buštěhradu jen s pěti dětmi. Avšak většina hráčů byla motivovaná vidinou poháru za celkové umístění či postupem do krajského přeboru, který se koná 24. a 25. června v Mladé Boleslavi.
Nejpočetnější zastoupení jsme měli v kategorii HD 10. Filip Rankin a Honza Jež zahráli velice slušně a za 3,5 bodu si vysloužili krásné páté a šesté místo. Velmi potěšili solidním a soustředěným výkonem. Ještě větší radost nám způsobil Patrik Šteňo, který při neúčasti suveréna Pepíčka Bartáka ( mistr Čech 2016 v H 8), potvrdil svoji výkonnost a zaslouženě vyhrál svoji první zlatou medaili. V kategorii HD12 jel Oliver Beaufort bojovat o postup a pohár, avšak začátek turnaje nezvládl a svoji reputaci zachraňoval v posledních třech kolech a se čtyřmi body skončil uprostřed startovního pole. Oliver zajisté tuto zkušenost využije v příští sezoně, kdy lídři HD 12 již budou hrát o kategorii výše. V nejstarší kategorii se rozloučil František Havelka se žákovskými turnaji výborným výkonem a se ziskem 5,5 bodu získal zlatou medaili v H16. Regionální přebor 2016/2017 okresů Kladno, Beroun, Rakovník a Praha-západ.

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachy do škol. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.