Konečné výsledky Regionálního přeboru

Od září do dubna jsme absolvovali osm turnajů, každému dítěti se započítává pět nejlepších výsledků. Vždy se hraje turnaj mladších žáků ( kategorie HD10 a HD12) a turnaj starších žáků (kategorie HD14 a HD 16).
V Kategorii HD 10 nás reprezentovali Matěj Jež, Teodor Beaufort a Honza Jež . Pokud kluci v příští sezoně absolvují více turnajů, tak určitě budou bojovat o přední umístění. Filip Rankin se zúčastnil šesti turnajů a skončil na krásném 7. místě z 26 dětí a je prvním náhradníkem na krajský přebor. Patrik Šteňo byl na všech osmi turnajích a dovezl si tři bronzové, dvě stříbrné a jednu zlatou medaili, což mu vyneslo krásný stříbrný pohár za celkové druhé místo a postup na krajský přebor, z kterého se postupuje na mistrovství Čech. Blahopřejeme a držíme palce!
V kategorii HD12 se sedmkrát ternaje zúčastnil Oliver Beaufort a získal dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili. O postup ho pravděpodobně připravila jedna neúčast pro nemoc a slabší výsledky na začátku sezony. Věříme, že příští rok si Oliver také poveze pohár. Terezka Vinšová odehrála tři turnaje a Terezka Černá dva turnaje. Pokud děvčata budou jezdit pravidelně, tak zajisté na ně čekají medaile a poháry v kategorii mladších dívek, poněvadž letošní medailistky budou hrát kategorii starších dívek. Jeden turnaj si zkusil i Vojta Soukup.
V kategorii HD14 nás skvěle reprezentoval Matěj Šinágl a získal šesté místo z 33 dětí.
V kategorii HD 16 František Havelka vybojoval za tři stříbrné a dvě bronzové medaile stříbrný pohár a postup do krajského přeboru, který bude jeho poslední. Blahopřejeme!
Doufáme, že i ostatní děti najdou odvahu si zahrát opravdový šachový turnaj. Těšíme se na příští sezonu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachy do škol. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.