Putování za sv. Ludmilou

V pátek 20. května se třída 5. B vypravila na Tetin. Zavítali jsme do Komunitního centra, kde jsme se zapojili do řady aktivit spojených s životem a osobností sv. Ludmily. Zábavnou formou a vyprávěním jsme se virtuálně přesunuli do doby sv. Ludmily. Dozvěděli jsme se, jak se lidé v této době oblékali, jaký byl jejich každodenní jídelníček nebo v jakých příbytcích bydleli. Po poutavém převyprávění legendy o sv. Ludmile jsme téměř usnuli….a jakoby jsme se probudili v místnosti, kde sv. Ludmila žila. Na závěr našeho putování jsme navštívili tři hlavní církevní stavby – románský kostel sv. Jana Nepomuckého, barokní kostel sv. Ludmily a románský kostel sv. Kateřiny. Byli jsme udiveni, kolik české historie se odehrálo na tak poměrně malém území. Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Škola (aktuality). Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.