Výlet do Prahy

Ve čtvrtek 8. září vyrazili žáci sedmé B do Prahy. Nejdříve navštívili expozici Lidé a peníze v České národní bance. Tam si mohli potěžkat zlatou cihlu, obdivovat stomiliónovou zlatou minci, vážící něco přes 130 kg a seznámit se s vývojem platidel od nejstarších dob až po současnost.
Po přestávce na občerstvení se vydali na vycházku od Prašné brány přes Staré Město, Karlův most na Kampu. Obdivovali nejznámější pražské památky. Na Staroměstském náměstí si počkali na polední orloj, během čekání si prohlédli Mariánský sloup i Šalounovu sochu Jana Husa. Zastavili se i u Památníku obětem komunismu sochaře Olbrama Zoubka. Na Kampě je chytla krátká přeháňka, ale jinak počasí přálo. Výlet se podařil.

Příspěvek byl publikován v rubrice Škola (aktuality). Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.