Výprava Vyšehrad

Ve středu 12. října se třída 9.A vydala za historií přímo do kolébky dějin českého národa, do Prahy na Vyšehrad. Zde pro nás byla připravena tříhodinová „Výprava“ s lektorem Vítkem. Během dopoledne jsme zjistili, jaký je rozdíl mezi kasematy a katakombami, co se skrývá v sálu Gorlice nebo co je to Vyšehradská kapitula. Měli jsme možnost poslechnout si zajímavý výklad o Bazilice sv. Petra a Pavla, prohlédnout si slavná sousoší od známého českého sochaře J.V. Myslbeka, symbolizující některé staré české pověsti. Na závěr jsme navštívili Vyšehradský hřbitov se Slavínem, kde jsou pohřbeny významné české osobnosti a jejich rodiny. Celý program byl zakončen diskusí a žákům se velmi líbil.

Příspěvek byl publikován v rubrice Oznámení. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.