Učíme se v projektech ve 2. třídě

teloDěti společně pracují ve skupinkách na zadaných projektech. Prvním tématem bylo „Lidské tělo„. Žáci použili znalosti týkající se popisu lidského těla i zdravého životního stylu. Dokázali vyjmenovat i časté nemoci a úrazy či doporučit zdravé potraviny obsahující dostatek vitamínů a minerálů. Rovněž jsme si zopakovali telefonní číslo na záchrannou službu.

časDalší společnou prací ve skupince byl projekt – „Čas„. Děti společně vytvořily vlastní ciferník i s hodinovou a minutovou ručičkou. Zároveň si žáci zopakovali měsíce, dny v týdnu, roční období i druhy hodin. Ve vyučování často využíváme skupinovou práci, neboť se žáci učí společně kooperovat, obhájit si svůj názor či společně přicházet na nové poznatky.

ilustraceSeznámení s ilustrátory dětských knih
V několika hodinách výtvarné výchovy jsme se věnovali kresbě. Děti se pokusily napodobit styl kresby nejznámějších ilustrátorů. Předlohou jim byly ilustrace O. Sekory, J. Lady, A. Borna či Heleny Zmatlíkové. Jejich práce, inspirované výtvarným zpracování dětských či zvířecích příběhů, se jim skutečně vydařily! 

Příspěvek byl publikován v rubrice Oznámení. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.