Vánoce našich babiček 2022

V posledním týdnu letošního roku 2022 probíhají ve všech třídách aktivity v rámci projektu Vánoce našich babiček. Vyrábíme vánoční dekorace, malujeme, kreslíme, tvoříme, pečeme cukroví, zpíváme koledy, v informatice si užíváme vánoční putování s Bee-Botem. Jezdíme na výlety, abychom nasáli vánoční atmosféru. Všechny třídy se vystřídaly v kině na několika filmových představeních. Při té příležitosti jsme obdivovali keramický betlém. 

Vánoce na hodinách angličtiny v 6.B

Tento týden jsme si v rámci povídání o vánočních tradicích připomněli, jak se slaví Vánoce i v jiných anglicky mluvících zemích. Žáci se měli zaměřit na Velkou Británii a Českou republiku. Povídali jsme si nejen o tradičních pokrmech, ale také o zábavných zvyklostech, které jsou s Vánocemi už po staletí spjaty.
Mezi jednu patří tzv. „Christmas cracker“ a je jistou formou zábavy u vánočního stolu V Británii. Tato forma zábavy zdomácněla ve Velké Británii už v pol.19.st. a inspirovala se balenými mandlemi z Francie.
Cílem zábavy je zatahat za ruličku, aby praskla. Uvnitř je vždy schovaný nějaký malý dáreček, vtip, hádanka, malý klobouček nebo sladkost.