Kultura

Adventní dílny a trhy
Od roku 2011 se před liteňskou školou objevuje v Adventu rozsvícený strom. Slavnostní akce k této příležitosti se naši žáci se svými učiteli zúčastňují jak kulturním programem, tak i nabídkou svých výrobků, které vyrobili v adventních dílnách. 
Celoškolní projekt: „Vánoce našich babiček“ – 2. – 6. 12. 2019
Páteční odpoledne 6. prosince bylo v naší škole výjimečně živější, než bývá zvykem. V půl čtvrté jsme zahájili adventní tvoření spojené s jarmarkem,  které bylo vyvrcholením celotýdenního projektu Vánoce našich babiček a dědečků. Po uvítacím projevu paní ředitelky vystoupily děti s panem učitelem Krutským a zazpívaly tři vánoční písně. Co všechno naše návštěvníky čekalo? Uvítací welcome drink, t. j. několik druhů bylinkového čaje, bohaté občerstvení dle vlastního výběru, nealkoholický punč. Ve třídách a jídelně v přízemí školy bylo připraveno mnoho výtvarných aktivit, tvoření dekorací či vánočních zvyků. V prvním patře nechyběla šachová kavárna. Žáci prodávali své výrobky, zájemci si mohli koupit vánoční ozdoby, přání nebo perníčky. Zájem veřejnosti nás překvapil a potěšil, škola praskala ve švech, přišli nejen rodiče našich žáků, ale i mnoho místních občanů.

Klub mladých diváků
Pro žáky 2. stupně je určen Klub mladých diváků.
V průběhu roku jsou v nabídce představení v různých pražských divadlech, děti mají možnost vidět nejnovější muzikály a také klasické kusy na našich předních scénách. To vše za velmi příznivou cenu.


Recitační soutěž
Tradice recitačních soutěží je na naší škole dlouhá. Za celou dobu naší aktivní účasti jsme zaznamenali mnoho úspěchů na okresní soutěži v Lochovicích a zúčastnili jsme se i krajských kol v Kolíně. S dětmi pracují vyučující českého jazyka v jednotlivých třídách, kteří dětem pomáhají s výběrem textů. Školní kolo soutěže se koná v lednu, nebo v únoru, termíny okresního kola jsou v prvních jarních dnech.