Ovoce, zelenina a mléko do škol


Ovoce a zelenina do škol

Již několik let se naše škola účastní Školního projektu Evropské unie s finanční podporou EU „Ovoce, zelenina a mléko do škol“.
Cílem projektu je především přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce, zeleniny, mléka a mléčných výrobků, vytvořit zdravé stravovací návyky ve výživě dětí, bojovat proti epidemii dětské obezity a zvrátit klesající spotřebu ovoce, zeleniny, mléka a mléčných výrobků. 

Ovoce a zelenina do škol
Ve školním roce 2022/2023 byla cílová skupina žáků stanovena na žáky I. stupně základních škol, včetně přípravných tříd základních škol nebo přípravného stupně základních škol speciálních. Podpora je poskytována na čerstvé ovoce a zeleninu a balené ovocné a zeleninové šťávy a ovocné protlaky, které neobsahují konzervanty ani přidaný cukr, sladidla, sůl či tuky. Produkty jsou dětem dodávány bezplatně, bez finanční podpory rodičů.

Mléko do škol
Ve školním roce 2022/2023 došlo z důvodu snížení přidělených finančních prostředků ze státního rozpočtu České republiky k následujícím změnám:

 

 

1. Cílová skupina projektu je zúžena na žáky I. stupně základních škol, včetně přípravných škol základních škol a přípravného stupně základních škol speciálních.
2. Minimální počet dodávek produktů za měsíc příslušného školního roku se snižuje na
jednu dodávku měsíčně.
3. V případě projektu Mléko do škol je žadatel povinen zařadit do dodávek minimálně dvě
porce neochuceného konzumního mléka a jeho variant se sníženým obsahem laktózy na
každého žáka v průběhu školního roku.