Tábornický oddíl Mramor

Dalším rokem pokračujeme pro děti z Litně a blízkého okolí zálesácko-výtvarný kroužek oddílu Mramor. Oddíl je zapsán jako pobočný spolek T.K. Záskalák Liteň spadající pod Českou tábornickou unii. Vzorem pro jeho založení nám byly aktivity skautských a turistických oddílů a zálesáků.  Tento rok se scházíme každý čtvrtek v 15 h v parku u sochy S. Čecha před hlavní budovou ZŠ Liteň odkud vycházíme na odpolední výpravy. V současnosti chodí do kroužku v průměru kolem 15 dětí, ale jak už to u kroužků, bývá počet se neustále proměňuje, a proto letos můžeme přijmout nové členy ve věku od druhé třídy. 

Naší hlavní náplní je aktivní pobyt a výtvarka s dětmi venku, kde vymýšlíme všelijaké hry a bojovky při nichž se ledacos děti naučí. Povídáme si o stromech, rostlinách a internetu, zvířatech i lidech, historii i fantasy a tvoříme si své vlastní příběhy. Také proto máme všichni povinně skicák A5 s tvrdými deskami, kam si zapisujeme  a kreslíme všechno co jsme ten den zažili a učili se výtvarně vnímat. 

Hodně chodíme pěšky po blízkém okolí, aby děti dobře poznali kde vlastně žijí, máme vlastní oddílový znak na čepicích, abychom se neztratili na výpravách a vítáme se pokřikem, který nám dodá kuráž ke zdolání dalšího kopce. Několikrát do roka podnikneme celodenní víkendovou výpravu na nějaké zajímavé vzdálenější místo, kde jsme ještě nebyli a v létě pořádáme týdenní, putovní příměstský tábor.

Další rok s Mramorem začne zahajovací schůzkou 14. září 2023 od 15 do 17 hodin v parku u sochy S. Čecha před hlavní budovou ZŠ Liteň. Pokud by se ještě někdo z dětí chtěl přihlásit, je tedy ještě možnost kontaktovat vedoucí a zapsat se.

Kontakt:
MgA. Vladimír Větrovský
tel.: 603 828 623
e-mail: vladimir.vetrovsky@gmail.com

Celoroční zápisné je 1500 Kč z čehož většinou pokrýváme jízdné na krátkých čtvrtečních výpravách, materiál na tvoření a občas zmrzlinu, když je nám venku horko. 

Hurá na Mramor!

MgA. Vladimír Větrovský