Formica – lesní mravenci

Ve čtvrtek 13. 1. 2022 přijel do naší školy lektor z agentury Pochop přírodu s výukových programem „Formica – lesní mravenci“. Žáci 1. A, 1. B a 2. A si tak mohli díky prosklenému mraveništi prohlédnout jeho systém. Hlavně nás překvapilo, jak je mravenčí královna veliká. V prezentaci žáci dále viděli různé druhy mravenců, stavbu těla a zajímavé momenty z jejich života, a to jak se starají o vajíčka, larvy a kukly, jak získávají potravu apod. Dověděli jsme se také, proč jsou pro nás mravenci užiteční, a proč je potřeba je chránit. Program byl pro děti velmi přínosný a zajímavý.  (Lenka Říhová, Dagmar Karlová)

Příspěvek byl publikován v rubrice Škola (aktuality). Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.