Ekofór 50 – vítězství Elišky a Tondy v diváckém hlasování

Gratulujeme našim žákům Elišce Kohoutové a Tondovi Ambrožovi (9.B) k vítězství v diváckém hlasování soutěže Ekofór 50!

Ekofór je soutěž kresleného humoru pořádaná Hnutím Brontosaurus, cílem je zapojit veřejnost, hlavně děti a mládež, do tvůrčích aktivit zaměřených na ztvárnění ekologických témat vtipným podáním a zvýšit zájem o životní prostředí a jeho ochranu. Soutěž byla vyhlášena k 50. výročí založení Brontosaura. I my jsme se loňského ročníku zúčastnili.

Vítězné práce byly prezentovány na výstavách po celé ČR a na letních hudebních festivalech a dalších především ekologických či vzdělávacích akcích.

Blahopřejeme Elišce Kohoutové a Tondovi Ambrožovi  (9. B) k vítězství v diváckém hlasování soutěže Ekofór. Jejich komiks zaujal diváky natolik, že obsadili v kategorii starších žáků  první místo.

Hnutí Brontosaurus ve svém prvním roce druhého půlstoletí činnosti vyhlašuje tradiční mezinárodní výtvarnou soutěž jak pro karikaturisty a kreslíře profesionály, tak i pro kreslíře nadšence: Ekofór 2025 s tématem Energetické zdroje a životní prostředí v době klimatické krize.
Věříme, že naši žáci opět předvedou své schopnosti a dosáhnou dalších skvělých výsledků!

Autor/ka: Helena Řezáčová
Publikováno: 26.9.2024