Výstava zahrádkářů

Letos jsme opět navštívili výstavu zahrádkářů, která se již potřetí konala v jídelně původní budovy školy. Pro veřejnost byla otevřena poslední zářijový víkend, ale všichni liteňští školáci měli možnost výstavu navštívit v pondělí dopoledne.

Přišly i děti z MŠ a také se nás zastavili třeťáci z Naší školy. Každý rok se těšíme nejen na ovoce a zeleninu, ale také na tematickou výstavu. Letos členky zahrádkářského svazu představily nářadí, nástroje a nádobí, které používali naše prababičky a pradědové na zpracování a uchování ovoce a zeleniny. Na stěnách visely obrázky od našich dětí a v expozici byly vystaveny dekorace vyrobené žáky v hodinách výtvarné výchovy a pracovních činností. Po skončení výstavy nám některé exponáty zahrádkáři věnovali. Brambory, dýně, kořenová zelenina, to vše se bude hodit sedmákům ve výuce vaření, jistě z toho vykouzlí pod vedením paní učitelky Vávrové něco moc dobrého.

Autor/ka: Hana Havelková
Publikováno: 2.10.2024