Hlášení školního rozhlasu – Advent a Vánoce

V prosinci a pak i začátkem ledna jsme s žáky 6.B vysílali ve školním rozhlase, v krátkých vstupech jsme naše spolužáky seznamovali s tradicemi Adventu a zvyky Vánoc. Začali jsme svátkem Sv. Ondřeje, následovala Sv. Barbora, připomněli jsme tradici adventních kalendářů. V dalších týdnech jsme představili Sv. Mikuláše, Sv. Ambrože , Sv. Lucii a také adventní zpěvy – roráty. Poslední tři dny před vánočními prázdninami jsme věnovali symbolice adventního věnce, jmelí a vánočnímu stromečku. Do nového roku jsme si připravili dva poslední vstupy o Sv. Silvestrovi a Třech králích. A kdo se podílel na vysílání? U mikrofonu se střídali Anetka, Ctibor, Eliška, Jirka, Johanka, Karolína, Tonda, Valča a Veronika. Zaslouží si velkou pochvaluj za odvahu a chuť podílet se na našem projektu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Oznámení. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.