Národní technické muzeum v Praze

8. června jeli žáci 6. A vlakem na výlet do Národního technického muzea v Praze. Čekal je zde workshop Jak se dělá kniha. Cestu do muzea si zpříjemnili pěší procházkou ranní Prahou z hlavního nádraží. V muzeu se žáci rozdělili na dvě skupiny. První skupina si vyzkoušela vazbu knihy, druhá trénovala krasopis perem, štětcem a husím brkem. Poté se obě skupiny vyměnily. Po workshopu měli všichni ještě hodinu čas na individuální prohlídku expozic muzea. Nezapomenutelným zážitkem se pro některé stala jízda tramvají. Domů si žáci odnesli nejen spoustu nových poznatků a zkušeností, ale i ručně vyrobené knížečky. (Linda Lebedová, Ludmila Krutská)

Příspěvek byl publikován v rubrice Škola (aktuality). Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.