Exkurze v ČNB

V úterý 4. října vyrazili žáci 6. A do Prahy. Navštívili jsme expozici Lidé a peníze v ČNB. V první části jsme se dozvěděli zajímavé informace o historii peněz, prohlédli si mince a bankovky z různých historických období a na závěr si vyzkoušeli, jak těžká je zlatá cihla v porovnání se stejně velkou cihlou dřevěnou, železnou a olověnou. Také  jsme obdivovali stomiliónovou zlatou minci vyrobenou ke stému výročí vzniku československé koruny, která váží 130 kg. V druhé části jsme si mohli vyzkoušet mnoho interaktivních exponátů. Na závěr výletu nemohlo chybět občerstvení v nedalekém nákupním středisku. Ještěže jsme se řádně nasytili, dobrodružné cestování s Českými drahami se přece jen zvládá lépe s plným žaludkem, nežli nalačno.

Příspěvek byl publikován v rubrice Oznámení. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.