Školní kolo dějepisné olympiády

Letos jsme se opět na druhém stupni zapojili do dějepisné olympiády. Tento ročník je v pořadí již 52. a je zaměřen na moderní dějiny – „Rozdělený svět a Československo v něm“. Do školního kola se zapojilo 14 žáků ze 7. – 9. ročníku. Vítězem je Ctibor Farkaš s 51 body (z celkového počtu 60). Úspěšnými řešiteli jsou Matěj Krtek (42), Jiří Špidla, Antonín Ambrož a Pavla Blechová (37). Pěkných výsledků dosáhli také tito žáci: Matyáš Malán, Václav Kučera, Eliška Kohoutová a Marie Homolová. Někteří se rozhodli pro týmovou spolupráci. Dvojice Sandra Kosařová a Marie Šéniglová může mít radost ze zisku 38 bodů a Denis Anyalai s Damiánem Luspajem si zaslouží pochvalu za účast.

Příspěvek byl publikován v rubrice Škola (aktuality). Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.