Historická procházka středověkým Berounem

Dne 17. ledna jsme se společně s třídou 6. B vypravili na historickou procházku Berounem. Procházkou nás provázela historička berounského muzea, která nám přiblížila dějiny města poutavým výkladem.
Mezi významná zastavení patřily nejen významné historické stavby, které jsou úzce spjaty se vznikem města. Nejvíce děti zajímal příběh o Klepáčkovi, který střeží poklad pro berounské občany, až jim bude nejhůře. Samotného Klepáčka jsme nakonec k naší společné spokojenosti našli. Ujistili jsme se, že je Beroun výjimečný už tím, že takového skřítka má – našeho společného ochránce pro období nepohody.

Příspěvek byl publikován v rubrice Škola (aktuality). Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.