5. B na výletě

5V pondělí 14. června se žáci páté B vypravili na výlet, cílem byla farma rodiny Špidlových. Rádi jsme využili, stejně jako před dvěma lety, pozvání paní Špidlové a těšili se na jízdu na koních, spoustu zajímavého vyprávění, no a vzpomněli jsme si i na její skvělé lívance. Ráno jsme vyšli od školy směrem na Lhotku a Bílý kámen, po polní cestě jsme došli na farmu, která se nachází mezi Svinařemi a Zadní Třebani. Počasí nám přálo, cesta rychle ubíhala. Na farmě nás čekal bohatý program. Mohli jsme si zajezdit na koni, střílelo jsme ze vzduchovky a dozvěděli jsme se mnoho zajímavého ze srovnávací anatomie. Také jsme dostali výborný oběd, nejdříve zeleninovou polévku a pak již zmíněné lívance s meruňkovou marmeládou a skořicovým cukrem. Moc jsme si pochutnali. Zpátky jsme šli pěšky, před cestou jsme si ochladili nohy v potoce, a někdo nejen nohy. Zpět do školy jsme přišli před třetí hodinou. (Fotogalerie)
Moc děkujeme rodině Špidlových za milé přijetí a skvělou péči.

Příspěvek byl publikován v rubrice Škola (aktuality). Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.