Školní kolo dějepisné olympiády

V naší škole se ve čtvrtek 30. listopadu konalo školní kolo dějepisné olympiády. Zúčastnilo se ho patnáct žáků a žákyň z 5. až 9. ročníku. Tematické zaměření letošního ročníku – „Každodenní život a kulturní kořeny českých zemi (Čechy, Morava, Slezsko). Od Cyrila a Metoděje po Jana Husa.“

Celkem mohli soutěžící získat 60 bodů, hranice úspěšného řešitele byla nastavena na 60 procentech, tedy 36 bodech. Letošní výsledky jsou vynikající! Z 15 účastníků máme 10 úspěšných řešitelů a to si zaslouží velkou pochvalu. Děkuji ale všem, protože všichni se snažili o co nejlepší výkon. Výhercům blahopřejeme a budeme jim držet pěsti v okresním kole. Ze školního postupují žáci umístění na 1. a 2. místě.

Soutěžící:
1. místo – Vladislav Jan Čadil (57 bodů)
2. místo – Ctibor Farkaš (54 bodů)
3. místo – Zuzana Kaasová, Kilián Moulis a Špidla Jiří ( 46 bodů)

Na další místech se umístili úspěšní řešitelé: : Petr Sasínek, Antonín Ambrož, Fanette Větrovský, Ondřej Klomínek, Mia Větrovský.

Dále se zúčastnili: Petra Kokyová, Linda Lebedová, Tereza Kučabová, David Kočí a Natálie Losová.